Первинна діагностика раку легенів
Рак легенів – це захворювання, яке на перших етапах проходить практично без симптомів, зробити діагностику раку легенів дуже складно. При появі ракової пухлини, організм як би маскує всі симптоми під передракові захворювання або застуду.
Саме з цієї причини, навіть, незважаючи на сучасне і дороге обладнання, велика кількість людей дізнаються про свій діагноз лише на 3-4 стадії. Як правило, на цій стадії зробити операцію наважуються лише деякі, а хіміотерапія або променева терапія носять тільки паліативний характер. Саме тому, виявлення ракових клітин на ранній стадії настільки важливо для пацієнта.
Первинне обстеження хворих на рак легенів практично не відрізняються від тих обстежень, які проводяться при інших бронхолегеневих хворобах. Адже щоб виявити рак легенів, потрібно пройти масу обстежень.
Первинна діагностика раку легенів включає в себе:
1. Загальноклінічна діагностика
2. Рентгенологічна діагностика грудної клітини. Рентген виконується в двох проекціях. Спочатку робиться контрастна перевірка стравоходу, для того щоб оцінити стан біфуркаційних лімфатичних вузлів. Потім проводиться томографія або зонографія. Під час цієї діагностики перевіряється стан трахеї, проміжних і головних бронхів. А при розвитку центрального раку робиться перевірка верхнєдолевих бронхів і їх сегментарних гілок. Діагностика здійснюється в кількох проекціях: в косій, в бічній, в прямій і в прицільній.
3. Цитологічна діагностика мокротиння. Вона включає в себе 5-6 аналізів. Даний аналіз особливо актуальне після перенесеної бронхоскопії.
4. Бронхологічне дослідження. На цьому етапі беруться матеріали, для того щоб здійснити морфологічний обстеження. Зазвичай воно включає в себе відбиток пухлини, пряму біопсію в разі центрального раку, транстрахеобронхіальную пункцію лімфатичних вузлів і катетеризаційна біопсію в разі центрального раку. Крім цього може знадобитися зондування бронхів.
5. Проводиться ультразвукове дослідження черевної та грудної порожнини, а також заочеревинного простору і надключичних зон
6. Робиться пункція ракової пухлини, якщо це периферичний рак.
7.В обов'язковому порядку пацієнт повинен пройти всі рентгенологічні методи дослідження, які включає в себе: бронхографію, ангіографію, дослідження скелета грудної стінки, діагностичний пневмоторакс, суперекспоновану рентгенографію, рентгеноскопію.
8. Проводиться сканування всіх органів і навіть кісток (Радіонуклідний метод)
9.Черезстравохідне УЗД. На цьому дослідженні виявляється пухлина органів грудної клітини
10. Так само проводяться хірургічні методи, які включають в себе:
• пункцію і біопсію надключичних лімфатичних вузлів
• парастернальну медіастинотомію
• медіастиноскопію
• діагностичну торакотомію
• діагностичну відеоторакоскопію
11. Пункція кісткового мозку
12. Лабораторні дослідження
Після проведення аналізів і отримання результатів, лікарі без праці можуть визначити, яка саме стадія раку легенів у пацієнта, зробити гістологічну структуру пухлини, визначити ступінь її диференціювання і багато інших фактів. Проходити абсолютно кожне обстеження пацієнту не потрібно. Лікар підбирає їх індивідуально під кожного хворого. Вирішальний вердикт виноситься тільки після морфологічних методів діагностування.