Алергічний бронхіт у дітей
Алергічна реакція організму на певний алерген, що супроводжується кашлем отримала назву алергічного кашлю. Особливо часто страждають від алергічного бронхіту діти. Алергічна реакція індивідуальна. У деяких сльозяться очі, когось долає нескінченний «чих», є й такі, хто на тлі алергії мучиться від кашлю. Алергію сьогодні прийнято вважати хворобою двадцятого століття. Але в далекому 5-6 столітті до нашої ери всім відомий Гіппократ описав харчову алергію. А саме, він говорив про шкірні висипаннях і свербіж після вживання в їжу молока. А також Гіппократ розмірковував про алергію на квітковий пилок.
Алергію не можна назвати хворобою. Скоріше це комплекс різних хвороб. Просто в їх основі єдиний патологічний процес. Імунна система людини функціонує таким чином, що свою активність спрямовує на вигнання чужорідної речовини з організму.
Під час алергічної реакції інтенсивність, з якою починає працювати імунна система досягає свого піку. Щоб знищити частинку, яка викликає алергію, імунна система активізує всі свої сили. Цим і пояснюються запальні процеси. Тому розширюються судини, нервові закінчення приходять в стан роздратування. Як результат, скорочуються м'язи в бронхах. Звідси і кашель під час спалаху алергії певний орган піддається найбільшому, в порівнянні з іншими, впливу. При алергічному кон'юнктивіті уражаються очі. Алергічний нежить є ні що інше, як подразнення слизової носа алергеном. Відповідно, алергічне вплив на бронхи викликає алергічний бронхіт.
Алергічний бронхіт розглядається в медицині як один з багатьох проявів бронхіту в його хронічний формі. Алергічний бронхіт симптоматично виглядає також, як класичний хронічний бронхіт. Він супроводжується кашлем і задишкою при фізичному навантаженні.
Певні алергени вторгаються в організм людини, впливаючи, в даному випадку, на бронхи, і тим самим викликають алергічний бронхіт. Сучасна медицина не здатна вилікувати людину від алергії. Вона в стані лише зняти гострі симптоми протікання хвороби.
До різновидів, а точніше до проявів хронічного бронхіту відносять і пиловий бронхіт. Пиловий бронхіт у медичній теорії і практиці віднесений до однієї з форм професійної патології. Якщо протягом десяти-п'ятнадцяти років людина знаходиться в контакті з пилом на виробництві, він ризикує заробити пиловий бронхіт. Однозначно погіршити ситуацію здатні кліматичні умови, часті перегрівання або переохолодження, вдихання отруйних частинок, що входять до складу газів, куріння і банальні вірусні інфекції, що вражають верхні дихальні шляхи.
Пиловий бронхіт прийнято вважати формою обструктивного бронхіту.
При бронхіті пиловій симптоматична картина розвивається досить повільно. На початку відзначається рідкісне покашлювання. Кашель непродуктивний або слабопродуктівний. Хворий цілком може і не звернути уваги на кашель і лише різкий стрибок температури тіла свідчить про початок хвороби. Частішають напади кашлю, що говорить про розвиваються запальних процесах в бронхах і легенях.
Як алергічний, так і пиловий бронхіти не терплять самолікування. Життєво важливо спостереження фахівця.