Діатез у немовлят: симптоми, ознаки, лікування
Вже на третьому місяці життя немовляти у нього можуть з'явитися цятки. Потім ці плямочки застеляються тонкою скоринкою. Плями мають яскраво-червоне забарвлення. Уражені місця починають чесатися і свербіти, а також спричиняють біль. Це явище носить назву молочних кірок або молочного струпа. Так характеризується прояв неправильного обміну речовин, а саме ексудативний діатез у грудної дитини. По-іншому такий діатез називають алергічним. Ще раніше могли виявлятися перші ознаки появи такого діатезу у дитини.
Це не проходять попрілості, рясна потничка і сіро-жовті сальні скоринки на бровах і волоссі. У результаті відбувається розвиток підвищеної чутливості до певних харчових, а також лікарських речовин. Для таких діток потрібно спеціальне годування. Основними алергенами для діток до одного року є коров'яче молоко, а також пюре і соки, приготовані з помаранчевих або червоних плодів.
Причини розвитку діатезу у дитини можуть бути різні. Головним фактором появи захворювання є реакція організму на деякі продукти харчування. В основному це цитрусові, різні ягоди (наприклад, вишня, полуниця), мед. Також причинами можуть бути спадкова схильність, авітаміноз (нестача вітамінів), зловживання ліками під час вагітності.
Ознаки та симптоми діатезу у дітей до року.
Ознакою діатезу у дитини у віці до одного року є неправильний стілець. Він характеризується частими, зеленими випорожненнями, зазвичай супроводжуються виділенням піни. У дитини може боліти животик, по тілу виникає дрібна червонувата висип, а також почервоніння на щічках. Для діток вік яких від року до трьох основними алергенами є апельсини, мандарини та інші цитрусові. Крім цього червоні фрукти також є алергенами. Це полуниця, малина, вишня та інші. Крім цього до таких алергенів можна віднести деякі злакові культури.
Ознаки діатезу у дітей у віці від року до трьох.
Ознаками діатезу у дітей старше трьох років є висип, а також свербіж шкіри. Порушується стілець, з'являється першіння в горлі, набрякають слизові, виникає хронічний нежить. Крім цього можливий кашель. Шкіра чешиться і свербить, з'являється висип. У дітей старше трьох років алергічну реакцію можуть викликати такі продукти харчування, як шоколад, какао, також арахіс і краби. Крім цього сюди ж можна віднести креветок, раків, рибу, різні соління, різноманітні маринади і приправи.
Лікування діатезу у дітей.
Лікування діатезу, насамперед, включає в себе перехід на правильне раціональне харчування, а вже потім слід позбавлятися від наслідків прояви діатезу, кірочок і висипань. Жінка, яка годує грудьми повинна обов'язково стежити за своїм харчуванням. Не слід вживати в їжу продукти, які містять багато алергенів. Це такі продукти, як шоколад, кава, різні маринади і копченості.
Коли малюк переходить на штучне годування, то найчастіше проявляється непереносимість коров'ячого молока. В цьому випадку краще всього припинити давати молочні суміші. Краще перейти до підгодівлі на основі соєвого білка. Якщо у малюка часто рідкий стілець з піною, то обов'язково слід вводити в його раціон харчування кисломолочні продукти, у складі яких є біфідобактерії.
Діти, які страждають алергією, особливо сприйнятливі до першого прикорму, тому вводити його необхідно дуже обережно. Лікарі рекомендують використовувати готове харчування промислового виробництва, в якому правильно підібране поєднання вітамінів і мінералів.
Якщо при правильному догляді попрілості все одно з'являються, то можливо у дитини алергічний діатез. Перед тим, як видаляти скоринки, спочатку слід розмочити їх за допомогою вазелінового або іншого масла. На шкіру в уражених місцях наноситься масло товстим шаром, потім зверху кладуть чисту марлю. Все це перев'язується косинкою або надаватися на тонкий чепчик. Через кілька годин скоринки вже можна знімати. Якщо скоринки з'являються знову, то цю процедуру слід повторити ще раз.
У місцях попрілості слід обробити шкіру однопроцентним розчином зеленки. Також для профілактики попрілості складочки шкіри слід змащувати прокіпяченним соняшниковою олією. Якщо у дитини запалення, то можна скористатися дитячим кремом. Потрібно щодня купати дитину у кип'яченій воді. Причому не слід користуватися милом і не варто додавати марганцівку. Не зайвим буде додати відвар з череди або кори дуба.