Вульвіт. Стадії вульвіту
Вульвіт - це сильне запалення статевих органів. А саме: статевих губ, лобка, клітора, дівочої пліви і передодня піхви. Найчастіше це захворювання зустрічається у маленьких дівчаток, а також жінок «у віці». Це захворювання пов'язане з деякими фізіологічними особливостями жіночого організму в ці періоди. У більшості випадків вульвіт виникає вдруге, як наслідок подразнення статевих органів.
Стадії вульвіта
Отже, гострий вульвіт. Захворювання проявляється свербінням і запаленням по всій області зовнішніх статевих шляхів. Іноді може проявитися хворобливість під час ходьби і при сечовипусканні. При огляді гінекологом виявляються сильне почервоніння шкіри зовнішніх статевих органів, а також слизової оболонки вульви, невелику набряклість клітора, іноді спостерігається часткова гіпертрофія малих статевих губ. При неадекватному або несвоєчасному лікуванні цього захворювання воно може перерости в хронічну стадію.
Хронічний вульвіт, як правило, протікає з досить частими рецидивами. У дівчаток малого віку після перенесення вульвіта може з'явитися зрощення малих статевих губ.
Поширеними сприятливими факторами до виникнення цієї хвороби є хронічні запальні ендокринні хвороби, алергічні захворювання або порушення обміну речовин. Уже в репродуктивному віці вульвіт, в більшості випадків з'являється, як вторинне захворювання в основному при різних захворюваннях статевих органів, які супроводжуються запальним процесом. Таких як, кольпіт, цервіцит і ендометрит. Причиною є потрапляння на вульву слизисто-гнійних виділень з піхви.
У дітей вульвіт виникає, як наслідок занесення інфекції. Якщо ви помітили, що дитина часто прокидається вночі, плаче і скаржиться на сильний біль і свербіж в області статевих органів – це перші ознаки вульвіту. Також їм можна заразитися, якщо дівчинка під час гри засунула в статеві органи якийсь невеликий предмет. Відразу після зараження з'являються досить рясні смердючі виділення з піхви, іноді з прожилками крові. У такому випадку потрібно негайно звернутися до лікаря.