Симптоми і лікування ангіни у дітей
На сьогоднішній день ангіна достатньою часто зустрічається серед дітей. Саме батьки першими визначають дане захворювання. Досить побачити почервонілі великі мигдалини, щоб зрозуміти, що ангіна прогресує. Але не завжди ангіна дає про себе знати однаково.
Розрізняють фолікулярну і лакунарну форми ангіни, які є різними стадіями одного і того ж запального процесу в піднебінних мигдалинах.
Катаральна ангіна без нальотів є ознакою гострого респіраторного захворювання (ГРЗ).
В основному ангіна починається несподівано, у дитини підвищується температура тіла, спостерігається збільшення лімфовузлів. Маленькі діти часто вередують, відмовляються від їжі, а при огляді горла на мигдалинах добре помітний жовтуватий наліт. Дитина може скаржитися на те, що у нього болить голова. Гострі ознаки ангіни можуть відзначатися до п'яти днів, а після розпочатого лікування починають стихати.
Причини виникнення ангіни у дітей
Найчастіше ангіну викликають стрептококи, стафілококи або аденовіруси. Ці віруси можуть потрапляти в дитячий організм із зовнішнього середовища або передаватися від дорослих. Спровокувати їх активну діяльність може незначний холод.
Відомо, що існує кілька видів ангіни : вірусна, лакунарна, гнійна та інші. Але маленькі діти найчастіше схильні вірусному тонзиліту. Для цього виду ангіни характерні появи червоних пухирців, розташованих по краю неба. Мигдалини значно збільшені, а язик обкладений. Для дітей ангіна є небезпечним захворюванням, тому важливо почати своєчасне лікування. Якщо ж дане захворювання не лікувати, можуть виникнути подальші ускладнення у вигляді ревматизму, пієлонефриту, отиту та ін Отже, при перших же симптомах батьки повинні показати дитину лікарю. Також важливо послабити тимчасові симптоми. Температуру, яка досягає 38,5 необхідно збивати препаратами, в які входить парацетамол.
У дітей раннього віку може виникати грибкова ангіна на тлі низької опірності організму. Іноді дане захворювання супроводжується дисбалансом кишечника, що у свою чергу з'являється після нераціонального прийому антибіотиків. Основні симптоми проявляються у вигляді білих острівців на мигдалинах і підвищенням температури. Така ангіна буває в основному в зимовий і осінній час.
Існує ще один вид ангіни - дифтерійна, яка вимагає особливої уваги, так як дифтерія є заразним інфекційним захворюванням. До нього дуже сприйнятливі діти від одного до шести років. Причина хвороби - дифтерійна паличка. Через заражене повітря, який малюк вдихає, збудник потрапляє на слизову носа, глотки і в сприятливій для нього середовищі розмножується і виділяє токсини, які швидко розносяться по крові. Це отрута, яка має руйнівну дію відносно нервової системи, серця і нирок.
Лікування ангіни у дітей
Необхідно давати дитині пити багато рідини в теплому вигляді. Це може бути чай з лимоном, чай з малини або з медом, якщо у дитини немає алергії на ці продукти. Також добре давати компоти з сухофруктів. Як знеболюючих ліків, які знімають гострий біль у горлі, лікарі рекомендують спреї для горла, місцеві антибіотики.
Дітям, хворим на ангіну, необхідний постільний розпорядок протягом двох-трьох днів.
У тих випадках, коли у дитини гнійна ангіна без антибіотиків не обійтися. Звичайно, багато батьків відмовляються від них, так як останні залишають багато негативних наслідків : знижують імунітет, після їх прийому розвивається дисбактеріоз і порушується здорова мікрофлора кишечника. Але враховуючи те, що деякі види ангіни можуть переходити в інші більш важкі форми, краще лікувати захворювання відразу.
Одночасно з антибіотиками можна використовувати народні способи лікування тонзиліту, вони вже точно не завадять малюкові, а навпаки прискорять процес одужання. Можна використовувати алтей або квіти бузини, якими слід проводити процедури полоскання або зрошення гортані. Ефективний помічник у боротьбі з ангіною - це тепле молоко з медом і шматочком вершкового масла.