Сайт про медицину

Простатит або запалення передміхурової залози. Причини та лікування простатиту

Простатит або запалення передміхурової залози являє собою ураження її тканин хвороботворними мікробами з наступним порушенням функції органу.
Основними причинами розвитку простатиту є проникнення в тканини різних патогенних мікроорганізмів.

До інфекційних збудників простатиту відносяться різні віруси, бактерії, гриби. Наявність застою секрету і крові в передміхуровій залозі є чинником до виникнення і розвитку захворювання. До бактеріальних агентів, що викликають простатит, можна віднести кишкову паличку, стрептококи, стафілококи, специфічні організми (хламідії, гонококи). Часто вірусні інфекції, наприклад, грип, викликають ураження тканин залози. Вірус герпесу може стати причиною запалення залози, при цьому ураження поширюється на шкірні покриви, на яких з'являється характерна герпетичний висип.

Простатит, викликаний грибковими мікроорганізмами, може виникнути на тлі тривалого лікування антибактеріальними препаратами. Наявне запалення сечовипускального каналу може спровокувати розвиток простатиту – так відбувається інфікування залози агентами, що викликають захворювання, що передаються під час статевих контактів. Іноді зустрічаються випадки, коли простатит виникає як ускладнення запалення придатків яєчок, яєчок або насінних бульбашок.

Інфікування простати відбувається гематогенним або лімфогенним шляхом – хвороботворні мікроорганізми можуть потрапити в тканину залози з потоком крові або лімфи з запальної ділянки в організмі. Не у всіх випадках наявність того чи іншого захворювання призводить до запалення тканин простати. Для того щоб запалення розвинулося, необхідний ряд факторів:
1. Деякі перенесені хвороби, що передаються статевим шляхом, в результаті яких порушується цілісність слизової оболонки (хламідіоз, гонорея);
2. Уповільнення кровообігу в сечостатевих органах, порушення циркуляції (алкогольна та нікотинова інтоксикація, малорухливий спосіб життя, наявність венозного застою, порушення нервової регуляції);
3. Зниження рівня тестостерону внаслідок гормонального дисбалансу.

Простатит може проявлятися по–різному – все залежить від причини, що викликала захворювання, особливостей перебігу хвороби, загального стану організму, наявності супутніх патологій. Насамперед, хворий чоловік помічає появу хворобливих відчуттів – після фізичної активності, статевого акту, під час сечовипускання відзначаються приступообразні болю. Характер болю може бути пекучим (якщо інфікований секрет потрапляє на слизову уретри під час сечовипускання або статевого акту), скручують (дискомфорт в яєчках), давящим (болі в промежині).

Найбільш явним симптомом, що дозволяє запідозрити розвиток простатиту, є порушення сечовипускання. Виявляється воно у вигляді прискореного сечовипускання, з різкими позивами. Після акту не виникає почуття полегшення, так як присутнє відчуття недостатньо повного спорожнення сечового міхура. Струмінь сечі слабка і переривчаста, присутній симптом «останньої краплі».

Проблеми при здійсненні статевого акту виражаються в передчасної еякуляції, яка відбувається болісно. Відчуття під час оргазму не настільки яскраво виражені. Зараження передміхурової секрету продуктами патологічного окислення провокує загибель активних сперматозоїдів, їх знерухомлення – у чоловіка з'являються фертильні порушення. Эрекція при простатиті знижується, тому чоловіки використовують препараты для підвищення потенциї, левітра, віагра, сіаліс, дапоксетин, дженерики.

Лікування простатиту

Лікування простатиту визначається формою захворювання, але основними принципами для кожної з програм є застосування антибактеріальних препаратів, створення умов, сприятливих для швидкого одужання.
Гострий бактеріальний простатит лікується антибіотиками, які підбирають відповідно до чутливістю збудників та їх типом. Стандартний курс лікування розрахований на двотижневий прийом антибактеріальних препаратів, але в деяких випадках терапія продовжується на один місяць. Хронічне або тривале запалення передміхурової залози вимагає довгого безперервного прийому ліків – до 3 місяців. Якщо хронічний простатит не є членом бактеріями, то використовується інший варіант лікування – масаж простати, прийом препаратів, що розслаблюють м'язи і знімають симптоми утрудненого сечовипускання, вітамінів та протизапальних засобів. Вірусне походження простатиту вимагає прийому антивірусних препаратів (ацикловір при герпетическом ураженні, наприклад).

Запалення передміхурової залози, яке є ускладненням захворювання, що передається статевим шляхом, лікують антибіотиками з відповідним спектром протимікробної дії. Після того, як антибактеріальний курс пройдено, необхідно відновити мікрофлору кишечника за допомогою еубіотиків.
Застосування імуномодуляторів при лікуванні простатиту обґрунтовано і необхідно – особливо часто використовуються препарати групи інтерферонів, що забезпечують захист від великого числа інфекційних агентів, а також не мають побічних токсичних ефектів.
Симптоматичне лікування простатиту полягає у виконанні розслаблюючих вправ, прийомі біодобавок і трав'яних настоїв, курсів теплових процедур. Дієта при простатиті дозволяє уникнути загострень (заборона на гострі, кислі страви, алкогольні напої).

Рецепти народної медицини використовують в якості супутніх заходів щодо зниження запалення передміхурової залози, полегшення стану та підвищенню імунітету. Екстракт прополісу змішують з маслом какао, готують ректальні свічки і проводять терапію протягом двох–трьох місяців. Цибулинний настій (вода і кашка з ріпчастої цибулі) готують щоранку і п'ють протягом дня, по 50 грам щогодини. Прокип'ячений настій з подрібненого насіння петрушки п'ють 4 рази протягом дня. Мікроклізми з ромашки або медової води полегшують процес сечовипускання, якщо застосовувати даний спосіб щодня до тих пір, поки больові симптоми НЕ ослабнуть.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2