Сайт про медицину

Алергія на холод: симптоми, лікування

Інколи у дітей після тривалої прогулянки на холоді шкіра покривається пухирями або червоними плямами, схожими на опік кропиви, які супроводжуються припухлістю і свербінням. Це може говорити про виникнення алергії на холод (холодової кропивниці). Холодова алергія викликає багато суперечок і сумнівів, так як в холодній воді або повітрі не міститься алергенів. Тому її ще називають псевдоалергією. А зовсім недавно було знайдено пояснення даному феномену: чужорідний (алергенний) склад утворюють білки шкірної тканини під впливом низьких температур. Однак прояви алергії проходять через кілька годин, як тільки припиняється дія холоду.


У малюків теплообмін між організмом і зовнішнім середовищем нестійкий, тому вони частіше схильні до алергії на холод. Для таких дітей характерна низька температура тіла. Також до групи ризику варто віднести дітей, що страждають захворюваннями ендокринної та серцево-судинної систем.
Багато батьків навіть не підозрюють, що в їхньої дитини холодова алергія, якщо вона слабо виражена.

Причини виникнення алергії на холод

Головна причина холодової алергії у дітей – зниження імунітету. Також вона може виникнути на тлі ендокринних та інфекційних захворювань, таких як тонзиліти, вірусні гепатити, та інших. Причиною алергії на холод може стати навіть банальний стрес. Наявність в організмі паразитів вкрай небезпечно для дитини, так як може стати причиною інтоксикації в хронічній формі.
Лікарі виділяють наступні види алергії на холод:
1. кропив’янка;
2. алергічний дерматит;
3. блідувата висип;
4. алергічний кон’юнктивіт;
5. мігрені.

Алергія на холод: симптоми

При впливі подразника у дітини, яка страждає на холодову алергію, спостерігаються такі симптоми:
1. плями або прищики на шкірі, викликають сильний свербіж. Іноді шкіра може покриватися пухирями, як при опіку кропивою;
2. на руках, обличчі, згинах рук і ніг, шиї може з’явитися дерматит;
3. при впливі холоду з’являється бліда висип, яка проходить в теплому приміщенні;
4. почервоніння очей, що супроводжується свербінням, підвищена сльозотеча;
5. почервоніння і припухлість губ;
6. мігрень або головний біль, що супроводжується запамороченням і (або) нудотою;
7. риніт та утруднення дихання;
8. набряк язика або горла.
Крім основних симптомів алергія на холод може супроводжуватися загальною слабкістю, болем у суглобах, підвищенням температури.
Іноді холодова алергія може впливати на все тіло дитини. При цьому спостерігаються непритомні стани, тахікардія, набряк всього тіла або його окремих частин. Також спостерігається падіння артеріального тиску, непритомність і больовий шок. При виникненні тяжких ознак алергії ні в якому разі не можна займатися самолікуванням, а слід терміново викликати лікаря.
З часом звикання до холоду не відбувається і при дорослішанні симптоми можуть тільки посилитися.
Перша допомога при появі холодової алергії.
Деякі вважають, що алергія на холод – це міф. І висипання на шкірі дитини під час гуляння можуть розцінюватися як обвітрення. Багато батьків використовують різні креми, вважаючи, що вони вирішать проблему. Однак, холодова алергія – це захворювання, і не таке вже нешкідливе, оскільки може викликати набряк гортані, напад задухи та інші неприємні наслідки.

Щоб зняти у дитини симптоми холодової алергії, необхідно:
1. відразу ж дати малюкові протиалергенні засіб, який йому підходить;
2. перемістити дитини в тепле приміщення;
3. забезпечити тепле пиття;
4. не ігнорувати симптоми, а відразу ж звернутися до лікаря.

Лікування алергії на холод

Починається будь-яке лікування з докладного обстеження, після якого лікар призначає відповідне лікування. В першу чергу терапія повинна бути спрямована на усунення первинних факторів, що вплинули на розвиток алергії. При даному захворюванні призначаються седативні препарати антигістамінного характеру. Для зменшення свербежу допомагають теплі ванни з відваром ромашки і череди. Також сверблячі ділянки шкіри змащуються спеціальними мазями, а лопнули пухирі можна підсушити зеленкою або йодом.
Будь-які препарати, дозування і час лікування призначаються тільки лікарем.
В даний час використовується аутолимфоцитотерапии. Це передовий метод лікування алергії на холод. Він полягає у веденні під шкіру лімфоцитів, виділених з своєї шкіри. Даний метод гарантує стійкий ефект і абсолютно безпечний для дітей.
Батькам, у свою чергу, необхідно шукати причину, яка могла вплинути на виснаження імунної системи і привести до алергії на холод. Слід звернути увагу на хронічні захворювання, наявність паразитів в організмі, захворювання шлунково-кишкового тракту і багато інших.

Дуже важливо привести в норму харчування. Бажано:
1. виключити мед, цитрусові, шоколад, та інші продукти, що провокують алергічні реакції;
2. не давати газованих напоїв;
3. замість молочних продуктів, віддавати перевагу кисло-молочним.
Не варто думати, що гуляючи частіше на холоді, ви «привчите» організм малюка. Більшість лікарів вважають, що так, навпаки, можна викликати загострення захворювання.

Профілактика холодової алергії

Існує ряд профілактичних заходів для дітей, схильних до холодової алергії.
1. потрібно перевірити здоров’я малюка, особливу увагу приділяючи судинах, хворобам серця і шлунково – кишкового тракту.
2. необхідно з’ясувати, не схильний ваша дитина частих стресів, чи немає у нього нервових розладів. У цьому випадку слід виключити дратівливі чинники.
3. необхідно тренувати судини за допомогою загартовування і фізичних вправ. Але врахуйте, що дані процедури повинні проводитися строго під контролем досвідченого фахівця.
4. слід приймати засоби, що сприяють поліпшенню кровотоку, які призначає тільки лікар.
5. забезпечити малюкові прийом вітамінів А, Е, С, РР. Вітамінний комплекс і дозірока підбирається лікарем.
6. вживання їжі повинно бути в теплому вигляді.
7. потрібно віддати перевагу продуктам, що містять у своєму складі жирні насичені кислоти.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2