Молочниця у жінок, дівчат: причини, симптоми, лікування
Молочниця є однією з найпоширеніших хвороб серед світового населення. Кожні три з чотирьох жінок хоча б раз у житті стикалися з таким захворюванням. Найсумнішим є той факт, що позбутися молочниці назавжди практично неможливо, так як симптоми то з'являються, то зникають.
Молочниця є захворюванням грибкового походження і відноситься до групи кандидозів. Збудник цієї хвороби присутній в організмі кожної здорової людини. У нормальному стані він не тільки безпечний, але й потрібен організму, так як бере участь у створенні нормальної мікрофлори. У жінок цей грибок локалізований у кишечнику, піхві, в ротовій порожнині, а також на поверхні шкіри. Загальноприйнятим фактом є те, що молочниця починає розвиватися при зниженні імунітету людського організму. До такого порушення може призвести прийом антибіотиків, а також ряду інших лікарських препаратів. Ця хвороба широко поширена серед хворих на діабет жінок, а також під час вагітності.
Загальноприйнятою класифікацією кандидозів є розподіл їх форм за місцем локалізації місця запалення. Відповідно до неї серед молочниці виділяють наступні види:
1. поверхнева молочниця (уражаються слизові оболонки, нігті, шкірні покриви);
2. вісцеральна молочниця (уражаються внутрішні органи);
Вісцеральний кандидоз є одним з найнебезпечніших типів молочниці. Наявність такого захворювання сигналізує про сильно пригніченоий стан імунної системи людини. У більшості випадків грибок вражає органи травної системи, а також легені та серце. В результаті такого інфікування починають з'являтися бронхіти, пневмонії, а також різні виразки і кровотечі.
Бувають також і випадки, коли запалення носить генералізований характер. Це одна з найнебезпечніших форм кандидозу, так як інфекція поширюється по всіх органах і тканинах організму. Така форма захворювання супроводжується підвищеною температурою, змінами складу крові, а також порушеннями в роботі травного тракту. Генералізація може з'являтися після важких операцій, при імуннjve дефіциті, а також при важкій формі цукрового діабету.
Є також і інша класифікація:
1. не ускладнена форма молочниці - симптоми такого захворювання проходять досить легко;
2. ускладнена форма молочниці - така форма захворювання має затяжний перебіг, симптоми важкі; зустрічається у людей зі зниженим рівнем імунітету;
Найбільш поширеною формою кандидозу є поверхнева молочниця.
Кандидозний стоматит. Це захворювання починає розвиватися при ураженні грибком слизової оболонки ротової порожнини. Спочатку на яснах, небі, щоках і мови починає з'являтися білий наліт, який нагадує сир. Якщо зняти плівку нальоту, то під нею можна виявити роздратовану слизову оболонку або ж ранку. Таке захворювання поширене в основному серед маленьких дітей.
Молочниця глотки. При такому захворюванні найбільш часто вражаються мигдалини. На місці вогнищ запалення починає утворюватися білий наліт. Поряд з цим виникають також і інші симптоми, такі як, наприклад, підвищена температура, загальна слабкість. Молочниця глотки розвивається в разі збою в роботі імунної системи. Це може статися при тривалому прийомі антибіотиків та інших препаратів, а також у післяопераційний період.
Кандидозний езофагіт - захворювання слизової оболонки стравоходу. Таке захворювання виникає при поширенні інфекції з глотки.
Кандидоз куточків рота. У народі таке захворювання називають заїдами. Виникає воно в тому випадку, якщо поверхні куточків постійно вологі, що спостерігається при неправильному прикусі або звичкою спати з відкритим ротом. При цьому захворюванні з'являються тріщини і ранки в куточках губ.
Молочниця міжпальцевих проміжків. Найбільш часто таке захворювання розвивається у кондитерів, кухарів і продавців ягід. Спочатку на поверхнях шкіри з'являються маленькі пухирі, які потім перетворюються на маленькі виразки.
Молочниця на нігтях. Таке захворювання досить часто зустрічається серед жінок. У більшості випадків запальний процес починається з області околоногтевого валика, а надалі поширюється і на нігтьову пластину. Ніготь стає сіро - бурого кольору. Така форма кандидозу є досить небезпечною, оскільки передається при контактах.
Молочниця статевих органів. Це захворювання є найпоширенішою формою кандидозу серед світового населення. Молочниця у жінок проявляється почервонінням і сильним свербінням зовнішніх статевих органів, які супроводжуються сирнистий виділеннями. У чоловіків молочниця супроводжується появою нальоту на внутрішній поверхні вкрай плоті.
Далі в цій статті ви розповімо саме про молочниці статевих органів у жінок і дівчат.
Причини молочниці у жінок, дівчат
Як вже було сказано, молочниця відноситься до групи грибкових захворювань. Інше її назва - кандидоз. Грибок - збудник хвороби в нормі знаходиться в статевих шляхах, кишечнику і ротової порожнини кожної людини. Молочниця починає розвиватися тільки в тому випадку, якщо в організмі створюються умови для інтенсивного розмноження збудника. Таке середовище виникає при різних дисфункціях організму, наприклад, зниженні імунітету, порушення гормонального фону, захворюваннях ендокринної системи. Молочниця може з'являтися також і при прийомі гормональних протизаплідних засобів або під час вагітності.
Іноді причиною появи цієї хвороби є підвищена чутливість жіночого організму до грибків роду Кандіда. У цьому випадку слід бути дуже обережною, оскільки при неправильному лікуванні або відсутності його, захворювання може легко перейти в хронічну форму. Дуже часто хронічної молочницею страждають жінки зі зниженим імунітетом і постійним дисбактеріозом. Хронічне захворювання може призвести до запальних процесів органів малого тазу, безпліддя, або ж інфікування плода.
Симптоми молочниці у жінок, дівчат
Хворі жінки страждають на постійний свербіж і подразнення зовнішніх статевих органів, особливо при носінні білизни з синтетичного матеріалу. Під час хвороби спостерігаються сирнистий виділення з піхви з неприємним запахом. Іноді з'являється біль під час статевого акту або ж при сечовипусканні. У деяких випадку спостерігається також набряк статевих губ. Всі перераховані вище симптоми можуть виникати як окремо, так і одночасно.
Лікування молочниці у жінок, дівчат
На сьогоднішній день існує безліч засобів проти молочниці. Є різні креми, мазі, таблетки, вагінальні свічки. Є навіть такі препарати, які можуть вилікувати від захворювання після одного прийому. Таким препаратом є Вагікаль. Якщо вас цікавить інформація, щодо цього засобу проти молочниці перейдіть за посиланням молочница лечение. Але слід бути уважними, оскільки таке лікування не може застрахувати жінку від повторного захворювання. Тому рекомендується проводити лікувальний курс двічі для того, щоб уникнути рецидивного захворювання.
Як допоміжні засоби при лікуванні часто використовують також і рослини. Наприклад, цибулю і часник є прекрасними антисептиками і володіють сильною дією проти грибка. На основі цих рослинних продуктів було створено безліч препаратів, якими можна лікуватися, не завдаючи шкоди здоров'ю. Широко поширене також і лікування за допомогою відварів ромашки, календули і шавлії.
Насправді таких рецептів дуже багато, але все ж при перших проявах хвороби слід звернутися до лікаря.