Кашель у немовляти, лікування кашлю у дітей до року
Кашель у немовляти – це лякаюче, як для батьків, так і для педіатрів. Для батьків своє малолітнє чадо завжди «таке маленьке і слабке ...» Педіатри ж побоюються дитячого кашлю через незрілий стан дихального м'язу, який «дозріває» лише з віком. Такі небезпеки спонукають кожного рішуче приступити до лікування кашлю!
Але кашель як такий – не хвороба, це наслідок хвороби. І лікувати потрібно, природно, не кашель, як це не дивно звучить, а цю хворобу. А ось яку хворобу – повинен визначати тільки і тільки фахівець. Причиною кашлю в більшості випадків є утворення зайвої кількості мокротиння. У маленьких дітей кашель рідко доходить до хронічної стадії. Тому що, як правило, батьки звертаються за допомогою вже через пару днів. Не можна також назвати рідкісними випадки, коли при всіх зусиллях лікарів і батьків дитина кашляє місяцями. В цілому, від кашлю позбутися не складно. Складніше визначити його дійсну причину.
Чому ж кашляють маленькі діти?
Головних причин дві:
1. зайва кількість мокротиння внаслідок інфікування організму, алергічної реакція, реакції на пил
2. реологічна зміна мокротиння.
Лікування кашлю
З цього випливають два способи лікування кашлю: стримування процесів творення мокротиння і робота з основною причиною кашлю – інфекцією або алергеном, винуватцем кашлю. Лікування кашлю – це завжди робота з реологією мокротиння. Спрямований на неї вплив полегшує і згодом ліквідує кашель. Таким чином, маючи справу з кашлем у дитини, необхідно подбати про адекватний рівень реології мокротиння, яке утворюється.
Реологія мокроти і реологія крові поєднані. Хвороба провокує втрати рідини з організму. Невідновлюючи кількість рідини в організмі не можна справитися з недугою. Реологія мокротиння також знаходиться в тісній зв'язці з якістю вдихуваного повітря. Прохолодне і вологе повітря сприятиме зменшенню кількості мокротиння.
За умови проживання в кліматичному поясі, в якому шість місяців триває опалювальний сезон, більшість малюків чхають, сопуть і кашляють весь цей період, так як опалювальні системи висушують повітря. А тримати вікна постійно відкритими не представляється можливим. Навіть легка респіраторна інфекція чи банальне прибирання в квартирі провокують появу кашлю. Після 15 квітня, коли відключається опалення, у малюків настає благополучне одужання.
Полегшити кашель досить просто. Потрібно всього лише забезпечити рясне пиття, провітрити приміщення, що забезпечить вологе і прохолодне повітря. Але чомусь для батьків простіше бігти в аптеку за нерідко дорогими препаратами, попередньо навідавшись до лікаря з метою дістати заповітний рецепт. Сучасна фармакологія, безперечно, досягла багато чого. Але жоден супер ефективний відхаркувальний засіб типу карбоцистеїн, амброксол або ацетилцистеїн не в змозі принести полегшення, якщо вдихаємо повітря недостатньо «хороше». Несприятлива «повітряна» обстановка в кімнаті і не заповнює кількість втраченої організмом рідини цілком в змозі активізувати кашель і не поліпшити його продуктивність. Рослинні ж лікарські препарати позбавлені цього негативного впливу. Фітотерапія багата відхаркувальними засобами. Їх плюс в тому, що впливають вони досить м'яко, не містять токсинів, отже не викликають алергії, не призводять до погіршення стану пацієнта.
Фітотерапія кашлю – це безпечний і ефективний спосіб терапії для кашляє дитини. Віддавати перевагу лише лікам і ігнорувати трави буде неправильним.