Операція при варикоцеле: ускладнення і наслідки
В даний час вирішити проблему розширених вен сім'яного канатика (варикоцеле), на жаль, можна тільки хірургічним способом.
Існує кілька видів операцій:
1. за стандартними схемами (під місцевою анестезією робиться невеликий розріз внизу живота на стороні ушкодження, відшукується розширена вена і перев'язується);
2. лапароскопічна операція (під пупком і в області сім'яного канатика робиться два маленькі розрізи (близько 1см), в них вводяться інструменти для перев'язування розширеної вени);
3. емболізація (штучна закупорка) розширеної вени;
4. мікрохірургічні втручання зі створенням повідомлень між судинами для скидання застояної крові.
5. післяопераційний період
Післяопераційний період при лікуванні варикоцеле завжди проходить без ускладнень. Рецидиви після операції зустрічаються рідко. При використанні малоінвазивної хіругії відсутні і косметичні дефекти.
Протипоказання до операції при варикоцеле
Операція з лікування варикоцеле не має протипоказань. Єдиним моментом є результативність такого лікування з метою усунення безпліддя. Вихід, як правило, залежить від давності хвороби. Вважається, що існування варикоцеле більше п'яти років призводить до незворотних змін в яєчку. І виконання оперативного втручання для вирішення проблеми безпліддя не дає бажаних результатів. Тому важливим моментом для будь-якого чоловіка (хлопчика) з діагнозом варикоцеле є своєчасне звернення до лікаря і підготовка до оперативного лікування.
Ускладнення операції при варикоцеле
Як правило, операція з приводу варикоцеле нечасто ускладнюється. Однак в дуже рідкісних випадках наслідки зустрічаються.
Якщо під час операції були перев'язані або перерізані лімфатичні судини, то практично через годину після операції збільшується оперированная половина мошонки, через скупчення в ній лімфи. Якщо не усунути цей набряк, то яєчко загине).
Важким ускладненням операції може стати атрофія яєчка (зменшення розміру і різке зниження його функції). Дане наслідок зустрічається досить рідко всього в 2 випадках на 1000. Проте, навіть у цих двох випадках це велика трагедія для чоловіка, адже він приречений на безплідність.
У деяких пацієнтів (близько 5%) після операції відзначаються болі в області яєчка і сім'яного канатика. При чому, зберігатися вони можуть тривалий час.
Виникнення гідроцеле (скупчення рідини в оболонках яєчка).
Повторне розширення вен (у дітей від 10 до 30%, у дорослих від 2 до 9%).
Ускладнення емболізації (закупорки) розширеної вени:
1. алергія на контрастну речовину (почервоніння в області введення, появи висипу, можливо погіршення загального стану пацієнта (слабкість, запаморочення, нудота);
2. запалення і повна закупорка вен гроздевидного сплетення;
3. прорив стінок судин (важке ускладнення через можливість розвитку кровотечі);
4. утворення значної гематоми в області введення контрасту.
Ускладнення при лапароскопічній операції
Ускладнення виникають тільки при недостатньому досвіді лікаря, коли збільшується ризик пошкодження кишечника, судин, випадкової перев'язки сечоводу. Малоінвазивна операція (лапароскопія) настільки ж безпечна, як і відкрита операція. Головною умовою успішності цього методу є проведення його досвідченим хірургом.