Вульвіт. Симптоми вульвіту. Лікування вульвіту
Вульвіт - це сильне запалення статевих органів. А саме: статевих губ, лобка, клітора, дівочої пліви і передодня піхви. Найчастіше це захворювання зустрічається у маленьких дівчаток, а також жінок «у віці». Це захворювання пов'язане з деякими фізіологічними особливостями жіночого організму в ці періоди. У більшості випадків вульвіт виникає вдруге, як наслідок подразнення статевих органів.
Стадії вульвіту
Розділяють кілька стадій вульвіту. Отже, гострий вульвіт. захворювання проявляється свербінням і палінням по всій області зовнішніх статевих шляхів. Іноді може проявитися хворобливість під час ходьбу і при сечовипусканні.При огляді гінекологом виявляються сильне почервоніння шкіри зовнішніх статевих органів, а також слизової оболонки вульви, невелику набряклість клітора, іноді спостерігається часткова гіпертрофія малих статевих губ. При неадекватному або несвоєчасному лікуванні цього захворювання воно може перерости в хронічну стадію.
Хронічний вульвіт, як правило, протікає з досить частими рецидивами. У дівчаток малого віку після перенесення вульвіта може з'явитися зрощення малих статевих губ.
Поширеними сприятливими факторами до виникнення цієї хвороби є хронічні запальні ендокринні хвороби, алергічні захворювання або порушення обміну речовин. Уже в репродуктивному віці вульвіт, у більшості випадків з'являється, як вторинне захворювання в основному при різних захворюваннях статевих органів, які супроводжуються запальним процесом. Таких як, кольпіт, цервіцит та ендометрит. Причиною є потрапляння на вульву слизисто-гнійних виділень з піхви.
У дітей вульвіт виникає, як наслідок занесення інфекції. Якщо ви помітили, що дитина часто прокидається вночі, плаче і скаржиться на сильний біль і свербіж в області статевих органів - це перші ознаки вульвіту. Також їм можна заразитися, якщо дівчинка під час гри засунула в статеві органи якийсь дрібний предмет. Відразу після зараження з'являються досить рясні смердючі виділення з піхви, іноді з прожилками крові. У такому випадку потрібно негайно звернутися до лікаря.
Лікування вульвіту
Лікування вульвіта полягає у визначенні причини його виникнення і подальшого призначенням відповідних лікарських препаратів. Спеціальних препаратів від цього захворювання не існує.
Прекрасним засобом для зняття симптоматичного подразнення в такому випадку є множинні народні методи від вульвіта. Наприклад, можна спробувати сидячі теплі ванни з відваром ромашки, звіробою, календули і низки, а також підмивання слабким марганцівки. Ці процедури добре знімають свербіж і печіння. Однак слід нагадати про те, що всі народні засоби лікування часто усувають всього лише симптоми, але не саму причину не прибирають. І з часом захворювання може знову повернутися. Тому при першій же появі характерних симптомів вульвіту найкраще уникати самолікування, а відразу ж звернутися до лікаря-гінеколога.
Лікування вульвіта проходить комплексно і включає загальнозміцнюючі і місцеві засоби. При гострій стадії вульвіта хворі жінки потребують суворого постільного режиму, виключної гігієні зовнішніх статевих органів із протиранням теплим розчином перманганату калію. Використовувати його потрібно в розведенні 1: 10000 3 рази на день. Непоганий ефект можуть принести примочки зі свинцевою води. Призначають також примочки з розчином фурациліну.
З 3-4-го дня суворого лікування рекомендують часті сидячі ванночки для вагіни з калію перманганатом у співвідношенні 1: 10 000. Наявність настирливого свербіння є показанням до застосування снодійних препаратів, а також змазування вульви 2% кокаїнової на ніч або ж 5% анестезиновая маззю.
Підмивання відварами і настоями потрібно виробляти не один раз на день, а декілька. Після кожного такого підмивання все зовнішні статеві органи слід обсушити не твердим рушником і трохи припудрити пудрою на основі білого стрептоциду. Також для того, щоб усунути сильний свербіж можна використовувати холодні примочки і компреси, так як від теплоти свербіж значно посилюється. Можна також на статеву щілину докласти серветку, промочений борним вазеліном. Вульву і саме піхву потрібно обмивати мильною водою, а потім ретельно протирати 1%-ним розчином карболової кислоти.